Artykuł sponsorowany

Czym cechują się rolety zewnętrzne podtynkowe?

Czym cechują się rolety zewnętrzne podtynkowe?

Rolety zewnętrzne podtynkowe to coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w nowoczesnych budynkach mieszkalnych i biurowych. Ich główną zaletą jest doskonała izolacja termiczna i akustyczna, a także estetyczny wygląd, który nie zakłóca elewacji budynku. W artykule przedstawiamy trzy kluczowe cechy rolet podtynkowych oraz ich zalety i wady.

Przeczytaj również: Na jakie okno mogą być założone plisy?

Doskonała izolacja termiczna i akustyczna

Rolety zewnętrzne podtynkowe charakteryzują się wysoką skutecznością w izolacji termicznej i akustycznej. Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów oraz odpowiedniej konstrukcji skrzynek roletowych są one w stanie znacznie zmniejszyć ilość ciepła przenikającego przez okna, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania w sezonie grzewczym. Ponadto, rolety te skutecznie tłumią hałas z zewnątrz, co jest szczególnie ważne w przypadku domów i mieszkań położonych przy ruchliwych ulicach czy w pobliżu lotnisk.

Przeczytaj również: Do czego pasują rolety plisowane?

Estetyczny wygląd

Rolety podtynkowe, jak sama nazwa wskazuje, montowane są w specjalnych skrzynkach umieszczonych pod tynkiem elewacji budynku. Dzięki temu nie są one widoczne z zewnątrz, co sprawia, że elewacja zachowuje swój estetyczny wygląd. Rolety te dostępne są w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu można je dopasować do stylistyki budynku. Warto również dodać, że rolety podtynkowe mogą być montowane zarówno w trakcie budowy domu, jak i podczas jego remontu czy modernizacji.

Przeczytaj również: O czym musisz pamiętać, zamawiając plisy okienne?

Bezpieczeństwo i ochrona przed włamaniem

Jednym z ważniejszych aspektów zastosowania rolet zewnętrznych podtynkowych jest ich wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców. Rolety zewnętrzne podtynkowe są bowiem wyposażone w specjalne blokady antywłamaniowe, które utrudniają dostęp do wnętrza domu przez okna. Dzięki temu rolety podtynkowe stanowią dodatkową barierę ochronną przed włamaniami. Ponadto rolety te chronią również przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak grad czy uderzenia piłek.

Warto jednak pamiętać, że rolety zewnętrzne podtynkowe to również pewne wady. Jedną z nich jest konieczność przeprowadzenia specjalistycznych prac montażowych, które wymagają ingerencji w konstrukcję budynku. Może to wiązać się z dodatkowymi kosztami oraz czasem potrzebnym na realizację inwestycji. Ponadto rolety te mogą być nieco droższe od tradycyjnych rolet zewnętrznych, jednak ich zalety często przeważają nad wadami, czyniąc je atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu inwestorów.