Artykuł sponsorowany

Gładź w rolce: przegląd najpopularniejszych technik dekoracyjnych

Gładź w rolce: przegląd najpopularniejszych technik dekoracyjnych

Gładź gipsowa jest jednym z najbardziej popularnych materiałów wykończeniowych pozwalającym na uzyskanie idealnie gładkich ścian. Istnieje wiele technik dekoracyjnych, które można zastosować przy użyciu gładzi w rolce. W tym artykule przedstawimy trzy z nich, które cieszą się szczególną popularnością w Polsce. 

Technika malowania gładzi strukturalnej 

Jedną z bardziej popularnych technik dekoracyjnych jest malowanie gładzi strukturalnej. Polega ona na nałożeniu gładzi za pomocą specjalnej rolki, która nadaje powierzchni charakterystyczny wzór. Następnie, po wyschnięciu gładzi, ścianę pokrywa się farbą o wybranej barwie. Ta technika pozwala na uzyskanie efektu tynku strukturalnego bez konieczności stosowania tradycyjnych materiałów. Tę metodę gładzi w rolce w Warszawie stosuje część firm. Warto do malowania gładzi strukturalnej wybrać produkty oparte na wapnie, ponieważ są one naturalne, mineralne oraz mają dużą paroprzepuszczalność. 

Stosowanie szablonów do tworzenia wzorów

Kolejna popularna technika dekoracyjna to stosowanie szablonów do tworzenia wzorów na ścianach pokrytych gładzią. Szablony te są dostępne w różnych kształtach i wzorach, co pozwala na uzyskanie unikalnego wyglądu wnętrza. Gładź nakłada się na ścianę za pomocą rolki, a następnie przykłada się szablon i delikatnie zdejmuje go po nałożeniu gładzi. W ten sposób powstaje wzór, który można pokryć farbą o dowolnym kolorze. Ta technika jest szczególnie polecana dla osób, które chcą dodać swojemu wnętrzu nieco oryginalności.

Efekt betonu architektonicznego 

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa efekt betonu architektonicznego, który można uzyskać za pomocą gładzi w rolce. Aby to zrobić, należy nałożyć gładź na ścianę za pomocą specjalnej szpachli, a następnie przetrzeć ją wilgotną gąbką lub szmatką, aby uzyskać charakterystyczne smugi. Po wyschnięciu gładzi można ją pomalować farbą o odpowiedniej barwie, która podkreśli strukturę betonu. Ten efekt sprawdzi się szczególnie w nowoczesnych wnętrzach o surowym i minimalistycznym charakterze

Gładź w rolce to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i łatwo odświeżyć wygląd swojego wnętrza. Dzięki różnorodności technik dekoracyjnych można uzyskać niezwykle efektowne rezultaty, które z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom.