Artykuł sponsorowany

Jak poprawnie używać taśmy dwustronnej?

Jak poprawnie używać taśmy dwustronnej?

Taśma dwustronna to niezwykle przydatne narzędzie, które można wykorzystać w wielu sytuacjach, zarówno w domu, jak i w pracy. Dzięki swojej prostocie i wszechstronności, taśma dwustronna zyskuje coraz większą popularność. W tym artykule przedstawimy, jak poprawnie używać taśmy dwustronnej, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. 

Jak wybrać odpowiednią taśmę dwustronną? 

Na rynku dostępne są różne rodzaje taśm dwustronnych, które różnią się między sobą właściwościami i przeznaczeniem. Przed zakupem warto zastanowić się, do czego dokładnie będziemy jej używać. Taśmy papierowe sprawdzą się do prac biurowych i montażu plakatów czy zdjęć na ścianie. Taśmy piankowe są doskonałe do mocowania lustra czy półek na ścianie, gdyż charakteryzują się wysoką wytrzymałością na obciążenia. Taśmy przemysłowe natomiast są przeznaczone do zastosowań profesjonalnych i cechują się dużą wytrzymałością na warunki atmosferyczne oraz wysoką temperaturę. 

Właściwe użytkowanie taśmy dwustronnej w praktyce 

Aby uzyskać najlepszą przyczepność Tesa taśmy dwustronnej, należy odpowiednio przygotować powierzchnię, na której będziemy ją stosować. Powierzchnia powinna być czysta, sucha i wolna od tłustych plam czy resztek kleju. W przypadku mocowania przedmiotów na ścianie, warto oczyścić ją za pomocą ściereczki nasączonej alkoholem izopropylowym lub innym środkiem odtłuszczającym. Jeśli planujemy przymocować taśmę do powierzchni nierównej, warto zastosować taśmę piankową, która lepiej dostosowuje się do nierówności. 

Poprawne nakładanie taśmy dwustronnej jest kluczowe dla uzyskania trwałego i stabilnego połączenia. Przede wszystkim, należy pamiętać, aby nie dotykać kleju palcami, gdyż może to zmniejszyć jego przyczepność. Należy odkleić odpowiednią ilość taśmy od rolki, a następnie przyłożyć ją do jednej z powierzchni, dociskając równomiernie na całej długości. Po upewnieniu się, że taśma przylega dobrze do powierzchni, można zdjąć ochronną warstwę papieru i przykleić drugą powierzchnię. Warto również pamiętać o tym, że niektóre taśmy dwustronne potrzebują kilku godzin, aby osiągnąć pełną wytrzymałość kleju.