Artykuł sponsorowany

Jak przebiega i ile trwa montaż ogrodzeń panelowych?

Jak przebiega i ile trwa montaż ogrodzeń panelowych?

Ogrodzenia panelowe to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących trwałego i estetycznego ogrodzenia. Montaż takiego ogrodzenia nie jest skomplikowany, jednak warto zlecić go profesjonalistom, którzy zapewnią prawidłowe wykonanie oraz gwarancję na usługę. 

Przeczytaj również: Dlaczego warto kupować ogrodzenia prosto od producenta?

Wybór odpowiednich materiałów i prace przygotowawcze

Przed przystąpieniem do montażu ogrodzeń panelowych, należy dokonać wyboru odpowiednich materiałów. Na rynku dostępne są różne rodzaje paneli ogrodzeniowych, które różnią się między sobą m.in. wysokością, grubością drutu czy kształtem oczek. Warto zwrócić uwagę na jakość materiału oraz powłokę ochronną, która zapewni odporność na korozję. Ponadto, należy dobrać słupki ogrodzeniowe - ich wysokość i średnicę powinny być dopasowane do wymiarów paneli oraz warunków gruntowych.

Przed rozpoczęciem montażu ogrodzenia panelowego, konieczne jest przygotowanie terenu. Należy upewnić się, że grunt jest równy i stabilny, a ewentualne nierówności zostały wyrównane. Następnie, przy użyciu sznurka i piquetów, wyznacza się linię ogrodzenia oraz miejsca, w których będą ustawione słupki. Słupki montuje się na betonowych fundamentach o wymiarach co najmniej 30x30 cm i głębokości około 80 cm. 

Montaż paneli ogrodzeniowych

Przede wszystkim zachęcamy do tego, aby skorzystać z usług profesjonalistów przy montażu ogrodzeń panelowych. W Poznaniu można znaleźć wiele firm specjalizujących się w tym zakresie. Gdy słupki są już osadzone w betonie, można przystąpić do montażu paneli ogrodzeniowych. Panele mocowane są do słupków za pomocą specjalnych zacisków lub uchwytów, które zapewniają stabilność konstrukcji. Montaż paneli zaczyna się od jednego z krańców ogrodzenia, a następnie kolejne panele są mocowane do siebie za pomocą złączek. Ważne jest, aby panele były równoległe do linii ogrodzenia oraz zachować równą wysokość górnej krawędzi paneli względem gruntu.

Czas montażu ogrodzeń panelowych

Czas potrzebny na montaż ogrodzeń panelowych zależy od wielu czynników, takich jak długość ogrodzenia, warunki gruntowe czy doświadczenie ekipy montażowej. W przypadku prostych konstrukcji na równym terenie, montaż może trwać nawet jeden dzień roboczy. Jednak w przypadku większych inwestycji, związanych np. z montażem bram czy furtki, czas montażu może się wydłużyć do kilku dni. Warto pamiętać, że odpowiednie przygotowanie terenu oraz profesjonalne wykonanie montażu są kluczowe dla trwałości i estetyki ogrodzenia panelowego.