Artykuł sponsorowany

Jak urządzić polskie mieszkanie w stylu nowojorskim?

Jak urządzić polskie mieszkanie w stylu nowojorskim?

Nowojorski styl wnętrz to połączenie elegancji, nowoczesności i funkcjonalności. W ostatnich latach zyskał on dużą popularność również w Polsce, zwłaszcza wśród młodych ludzi ceniących sobie oryginalność i wygodę. Jeśli marzysz o wnętrzu inspirowanym wielkomiejską atmosferą Nowego Jorku, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt.

Wybór odpowiednich materiałów

Projektowanie i wykonanie wnętrz w Krakowie może być doskonałym sposobem na wprowadzenie nowojorskiego stylu do Twojego mieszkania. Jednym z kluczowych elementów tego stylu są surowe, naturalne materiały takie jak cegła, beton czy stal. Ściany z cegły lub betonu dodają wnętrzu charakteru i sprawiają, że przestrzeń wydaje się bardziej przestronna. Stalowe elementy, takie jak meble czy lampy, wprowadzają nowoczesność i elegancję. Warto również zainwestować w drewniane podłogi oraz meble z litego drewna, które będą doskonale komponować się z pozostałymi materiałami.

Kolory i oświetlenie

Kolory mają ogromny wpływ na atmosferę wnętrza. W przypadku stylu nowojorskiego warto postawić na stonowaną paletę barw, takich jak biel, szarość czy beż. Te kolory doskonale współgrają z surowymi materiałami i dodatkami, a jednocześnie sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa. Oświetlenie również odgrywa kluczową rolę w kreowaniu atmosfery wnętrza. Warto zainwestować w stylowe lampy podłogowe, wiszące czy kinkiety, które będą nie tylko funkcjonalne, ale również staną się dekoracją wnętrza.

Meble i dodatki

Meble w stylu nowojorskim powinny być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. Warto wybrać minimalistyczne, ale eleganckie formy, które nie przytłoczą wnętrza. Szczególnie ważne są duże, wygodne sofy oraz stoliki kawowe, które będą stanowić centrum życia domowego. Dodatki to kolejny istotny element stylu nowojorskiego. Warto postawić na oryginalne obrazy czy grafiki przedstawiające ulice Nowego Jorku, charakterystyczne dla tego miasta neony czy stylowe zegary. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić z ilością dodatków – przestrzeń powinna pozostać przejrzysta i uporządkowana.