Artykuł sponsorowany

Jak zbudowane są okna aluminiowe?

Jak zbudowane są okna aluminiowe?

Okna aluminiowe zdobywają coraz większą popularność wśród klientów poszukujących trwałych i estetycznych rozwiązań do swojego domu. Wybierając okna aluminiowe, inwestujemy w jakość, energooszczędność oraz nowoczesny design. Warto zatem przyjrzeć się bliżej budowie tych innowacyjnych konstrukcji.

Przeczytaj również: Czym charakteryzują się okna Aluprof?

Jakie są zalety profili aluminiowych w oknach?

Profil aluminiowy to podstawowy element konstrukcyjny okien. Zalety stosowania tego materiału są liczne. Po pierwsze, aluminium jest niezwykle lekkie, co ułatwia montaż i demontaż okien. Po drugie, cechuje się dużą wytrzymałością na działanie czynników atmosferycznych oraz korozję. Po trzecie, jest to materiał łatwy w utrzymaniu i odporne na promieniowanie UV. Po czwarte, aluminium jest materiałem ekologicznym – może być wielokrotnie przetapiane i ponownie wykorzystywane. Po piąte, umożliwia realizację różnorodnych kształtów i form, co pozwala na dopasowanie okien do indywidualnych potrzeb klienta.

Przeczytaj również: Dlaczego okna Aluprof są tak popularne?

Kluczowym elementem uszczelnienia okien aluminiowych są specjalne uszczelki wykonane z elastomerów termoplastycznych (TPE) lub kauczuku syntetycznego (EPDM). Uszczelki te są umieszczane w strategicznych miejscach konstrukcji okna, takich jak styk ramy i skrzydła czy szczelina między szybą a profilem. Dodatkowo, okna aluminiowe w Szczecinie i innych miastach mogą być wyposażone w systemy mikrowentylacji, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, minimalizując jednocześnie ryzyko przeciągów i utraty ciepła.

Przeczytaj również: Kiedy warto zdecydować się na kocioł dedietrich?

Jakie są rodzaje szyb stosowanych w oknach aluminiowych?

Szyby stosowane w oknach aluminiowych to przede wszystkim szyby zespolone, które składają się z dwóch lub trzech warstw szkła oddzielonych od siebie warstwą gazu, najczęściej argonu. Szyby te cechuje wysoka izolacyjność termiczna oraz akustyczna. W zależności od potrzeb klienta, można wybrać różne rodzaje szyb zespolonych, takie jak np. szyby antywłamaniowe, przeciwsłoneczne czy dźwiękoszczelne. Ponadto, na rynku dostępne są także okna aluminiowe z szybami hartowanymi lub laminowanymi, które charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością na uderzenia i próby włamania.