Artykuł sponsorowany

Jaka garażowa brama sprawdzi się do domu jednorodzinnego?

Jaka garażowa brama sprawdzi się do domu jednorodzinnego?

Wybór odpowiedniej bramy garażowej to ważne zadanie dla każdego właściciela domu jednorodzinnego. Brama nie tylko musi spełniać swoje podstawowe funkcje, ale także wpisywać się w estetykę budynku i otoczenia. W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram garażowych, które różnią się między sobą konstrukcją, materiałem wykonania czy sposobem otwierania. Warto zatem przyjrzeć się bliżej poszczególnym rodzajom bram i wybrać tę, która najlepiej będzie pasować do naszego domu.

Przeczytaj również: Czym kierować się przy wyborze bramy garażowej?

Jaką bramę garażową wybrać do domu jednorodzinnego?

Bramy uchylne to najbardziej popularny i klasyczny rodzaj bram garażowych. Charakteryzują się prostą konstrukcją, która polega na przymocowaniu skrzydła bramy do ramy za pomocą zawiasów. Podczas otwierania skrzydło unosi się do góry, a następnie przesuwa się wzdłuż sufitu garażu. Bramy uchylne są stosunkowo tanie w zakupie i montażu, a także łatwe w obsłudze. Dostępne są zarówno w wersji manualnej, jak i z napędem elektrycznym.

Przeczytaj również: Czym charakteryzują się porządne bramy garażowe?

Bramy rolowane to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w garażu. Ich konstrukcja opiera się na zastosowaniu profili aluminiowych lub stalowych, które podczas otwierania zwijają się w specjalny wał umieszczony nad otworem garażowym. Dzięki temu brama w Stalowej Woli czy innym mieście nie zajmuje przestrzeni pod sufitem, co jest szczególnie korzystne w przypadku niewielkich garaży. Bramy rolowane są również bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Przeczytaj również: Jak dobrać odpowiednią bramę pod względem estetyki?

Bramy segmentowe to kolejny popularny rodzaj bram garażowych. Składają się one z kilku poziomych paneli, które podczas otwierania przesuwają się wzdłuż prowadnic umieszczonych pod sufitem garażu. Dzięki temu brama nie wymaga dodatkowej przestrzeni przed garażem, co jest szczególnie istotne na małych działkach lub przy domach z krótkim podjazdem. Bramy segmentowe są również bardzo szczelne i dobrze izolują termicznie, co ma pozytywny wpływ na utrzymanie odpowiedniej temperatury w garażu.

Bramy przesuwne to innowacyjne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność. Ich konstrukcja polega na umieszczeniu skrzydła bramy na specjalnych prowadnicach, które umożliwiają przesuwanie jej w bok. Dzięki temu brama nie zajmuje miejsca pod sufitem ani przed garażem, co jest szczególnie korzystne w przypadku małych działek. Bramy przesuwne są również bardzo estetyczne i mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno czy aluminium.