Artykuł sponsorowany

Jaki brodzik wybrać do łazienki osoby starszej?

Jaki brodzik wybrać do łazienki osoby starszej?

Brodziki prysznicowe są niezbędnym elementem każdej łazienki, a ich odpowiedni wybór jest szczególnie ważny dla osób starszych, które mogą mieć trudności z poruszaniem się i utrzymaniem równowagi. Właściwie dobrany brodzik może znacznie poprawić komfort i bezpieczeństwo korzystania z prysznica przez seniorów. W poniższym artykule przedstawiamy kilka kluczowych kwestii, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze brodzika dla osoby starszej.

Czy warto zainwestować w brodzik niskoprofilowy?

Brodziki niskoprofilowe są coraz częściej wybierane ze względu na swoją estetykę oraz łatwość wchodzenia i wychodzenia z prysznica. Dla osób starszych, które mogą mieć problemy z podnoszeniem nóg, brodzik niskoprofilowy może być doskonałym rozwiązaniem. Montaż takiego brodzika sprawia, że próg wejścia do kabiny prysznicowej jest minimalny, co znacznie ułatwia korzystanie z niej przez seniorów. Ponadto, niskoprofilowe brodziki mają zwykle antypoślizgową powierzchnię, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo podczas kąpieli.

Wybór materiału, z którego wykonany jest brodzik, również ma znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa osób starszych. Brodziki akrylowe są lekkie, łatwe w montażu i utrzymaniu czystości, ale mogą być nieco śliskie. Brodziki z żywicy mineralnej są cięższe, ale mają doskonałe właściwości antypoślizgowe. Warto również zwrócić uwagę na brodziki w Pile wykonane z ceramiki, które łączą w sobie trwałość i estetykę z dobrym poziomem przyczepności. Ostatecznie wybór materiału powinien zależeć od indywidualnych potrzeb i preferencji osoby starszej.

Czy brodzik z montażem na poziomie podłogi jest dobrym rozwiązaniem?

Brodziki montowane na poziomie podłogi, zwane również brodzikami "na płycie", są coraz bardziej popularne ze względu na swój nowoczesny wygląd i brak progów. Dla osób starszych takie rozwiązanie może być szczególnie korzystne, ponieważ eliminuje konieczność wchodzenia na brodzik. Montaż brodzika na poziomie podłogi sprawia, że prysznic staje się praktycznie bezprogowy, co ułatwia korzystanie z niego przez osoby o ograniczonej mobilności. Warto jednak pamiętać, że tego typu brodziki wymagają specjalistycznego montażu i odpowiedniej izolacji, co może wpłynąć na koszty inwestycji.