Artykuł sponsorowany

Jakie działanie wykazuje suplement Natto?

Jakie działanie wykazuje suplement Natto?

Natto to tradycyjny japoński produkt spożywczy, który zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Wykonany z fermentowanych nasion soi, Natto słynie ze swoich prozdrowotnych właściwości, które mogą przyczynić się do poprawy zdrowia i długowieczności. W Polsce również można spotkać coraz więcej osób zainteresowanych tym suplementem diety.

Właściwości prozdrowotne Natto

Natto zawiera dużą ilość witaminy K2, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Witamina K2 odgrywa kluczową rolę w procesie krzepnięcia krwi oraz utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Dzięki temu suplementacja Natto może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka osteoporozy, choroby niedokrwiennej serca oraz udaru mózgu. Ponadto, witamina K2 wspomaga układ odpornościowy, co może być szczególnie korzystne w okresie jesienno-zimowym.

Bakterie Bacillus subtilis

Jednym z kluczowych składników Natto jest bakteria Bacillus subtilis, która odpowiada za proces fermentacji nasion soi. Ta probiotyczna bakteria wykazuje wiele korzystnych działanie na organizm człowieka. Przede wszystkim wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, poprawiając trawienie i wchłanianie składników odżywczych. Ponadto, Bacillus subtilis może hamować rozwój szkodliwych bakterii w jelitach, co przyczynia się do utrzymania równowagi mikrobiologicznej i zdrowej bariery jelitowej.

Nattokinaza - enzym o działaniu przeciwzakrzepowym

Nattokinaza to enzym występujący naturalnie w Natto, który wykazuje silne działanie przeciwzakrzepowe. Badania naukowe dowodzą, że nattokinaza może rozpuszczać skrzepy krwi oraz zapobiegać ich powstawaniu. Dzięki temu suplementacja Natto może być pomocna w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych, takich jak zakrzepica żył głębokich czy zatorowość płucna. Warto zaznaczyć, że nattokinaza działa na organizm w sposób naturalny i nie powoduje efektów ubocznych typowych dla syntetycznych leków przeciwzakrzepowych.

Wprowadzenie Natto do diety

Natto można spożywać jako samodzielny produkt lub jako dodatek do różnych potraw, takich jak sałatki, makarony czy sushi. W Polsce Natto w sklepie dostępne są również suplementy diety zawierające jej ekstrakt, które można przyjmować w formie kapsułek lub tabletek. Przed rozpoczęciem suplementacji warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, aby dobrać odpowiednią dawkę i uniknąć ewentualnych interakcji z innymi lekami czy suplementami.