Artykuł sponsorowany

Jakie wyróżnia się rodzaje okapów kuchennych?

Jakie wyróżnia się rodzaje okapów kuchennych?

Okapy kuchenne to nieodłączny element każdej nowoczesnej kuchni. Pełnią one nie tylko funkcje estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne, związane z usuwaniem oparów, zapachów i wilgoci podczas gotowania. Wybór odpowiedniego okapu jest kluczowy dla komfortu korzystania z kuchni, a na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli. W poniższym artykule przedstawimy najpopularniejsze rodzaje okapów kuchennych oraz ich charakterystykę.

Przeczytaj również: Jakie zalety mają blaty kuchenne z konglomeratu?

Okapy podszafkowe – praktyczne i dyskretne

Okapy podszafkowe są jednym z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych w polskich kuchniach. Montowane są bezpośrednio pod szafką wiszącą, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne. Ten rodzaj okapu cechuje się niewielkimi rozmiarami, co sprawia, że idealnie nadaje się do małych kuchni. Okapy podszafkowe mogą pracować zarówno w trybie pochłaniacza, jak i wyciągu, co pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Przeczytaj również: Meble kuchenne na zamówienie - nowoczesne rozwiązania

Okapy wyspowe – efektowne i funkcjonalne

Okapy wyspowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają kuchnię z wyspą. Montowane są one nad wyspą kuchenną, dzięki czemu skutecznie usuwają opary i zapachy powstające podczas gotowania. Przykładowo Globalo okapy cechują się efektownym wyglądem, a ich design może stać się prawdziwą ozdobą wnętrza. Wysokiej jakości okapy wyspowe są wyposażone w zaawansowane systemy filtracji, które gwarantują skuteczne działanie.

Przeczytaj również: Najnowsze trendy w zakresie mebli kuchennych

Okapy kominowe – nowoczesne i eleganckie

Okapy kominowe to kolejny popularny rodzaj okapów, który coraz częściej pojawia się w polskich kuchniach. Charakteryzują się one wydłużonym kształtem, który przypomina komin. Montowane są na ścianie, tuż nad płytą grzewczą, co sprawia, że stanowią doskonałą alternatywę dla okapów podszafkowych. Okapy kominowe są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne – dostępne są w różnych stylach i kolorach, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza.

Okapy sufitowe – minimalistyczne i innowacyjne

Okapy sufitowe to stosunkowo nowa propozycja na rynku okapów kuchennych. Montowane są one bezpośrednio w suficie, dzięki czemu pozostają niewidoczne dla oka. Tego rodzaju okapy cechują się minimalistycznym designem, który doskonale wpisuje się w nowoczesne aranżacje kuchni. Okapy sufitowe są wyposażone w zaawansowane systemy filtracji oraz oświetlenie LED, które pozwala na optymalne doświetlenie strefy roboczej.