Artykuł sponsorowany

Kredyt we frankach - dostępna pomoc prawna

Kredyt we frankach - dostępna pomoc prawna

Kredyt we frankach to temat, który od lat budzi wiele kontrowersji i niepokoju wśród polskich kredytobiorców. Wiele osób, które zdecydowało się na takie rozwiązanie, obecnie boryka się z problemami finansowymi wynikającymi z niekorzystnych warunków umowy. Na szczęście, istnieje pomoc prawna dla osób poszkodowanych przez kredyty we frankach. 

Pozew zbiorowy przeciwko bankom

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na włączenie do pozwu zbiorowego przeciwko bankom udzielającym kredytów we frankach. Pozew zbiorowy to sposób na dochodzenie roszczeń przez grupę osób poszkodowanych przez te same instytucje finansowe. W Polsce istnieje kilka organizacji, które wspierają kredytobiorców w dochodzeniu swoich praw, takich jak Stowarzyszenie Frankowiczów czy Fundacja Kredytobiorców Indywidualnych. Dzięki wsparciu prawników specjalizujących się w tej dziedzinie, osoby poszkodowane mają szansę na uzyskanie odszkodowania lub unieważnienie umowy kredytowej. 

Indywidualne podejście do sprawy

Każda sprawa dotycząca kredytu we frankach jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego warto skorzystać z pomocy prawnika, który dokładnie przeanalizuje umowę kredytową oraz okoliczności jej zawarcia. Prawnik może pomóc w negocjacjach z bankiem, wystąpieniu z wnioskiem o unieważnienie umowy czy dochodzeniu odszkodowania. Warto pamiętać, że czas na dochodzenie swoich praw jest ograniczony, dlatego nie należy zwlekać z podjęciem decyzji o skorzystaniu z pomocy prawnej. Renomowana kancelaria prawna (Poznań) kredyt we frankach rozpatrzy i wesprze w dalszych krokach. 

Sąd Najwyższy i wyrok dotyczący spreadu walutowego

W 2020 roku Sąd Najwyższy wydał wyrok, który może mieć istotne znaczenie dla osób poszkodowanych przez kredyty we frankach. Sąd uznał, że spread walutowy, czyli marża banku przy wymianie waluty na złote, powinien być uwzględniony w oprocentowaniu kredytu. Wyrok ten może otworzyć drogę do zmniejszenia zadłużenia wielu kredytobiorców. Warto zatem skonsultować się z prawnikiem, który oceni, czy dana osoba może skorzystać z tego orzeczenia. 

Kredyt we frankach to problem, który dotyka wiele osób w Polsce. Na szczęście istnieje pomoc prawna dostępna dla poszkodowanych kredytobiorców. Skorzystanie z usług prawnika może pomóc w dochodzeniu swoich praw i uzyskaniu odszkodowania lub unieważnienia umowy kredytowej.