Artykuł sponsorowany

Nowoczesne hydroizolacje - co trzeba wiedzieć?

Nowoczesne hydroizolacje - co trzeba wiedzieć?

Hydroizolacja to niezbędny element każdego budynku, który chroni konstrukcję przed szkodliwym działaniem wody. Dzięki niej można uniknąć poważnych problemów z wilgocią, pleśnią czy korozją. W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są różnorodne materiały i technologie hydroizolacyjne, które warto poznać przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniej metody.

Materiały hydroizolacyjne

Wybór odpowiedniego materiału hydroizolacyjnego jest kluczowy dla skuteczności zabezpieczenia budynku przed wilgocią. Na rynku dostępne są różne rodzaje materiałów, takie jak folie, papy, membrany czy impregnaty. Folia dachowa to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które sprawdzi się zarówno na dachach płaskich, jak i spadzistych. Papę stosuje się głównie na dachach płaskich oraz tarasach, gdyż doskonale łączy się z podłożem i zapewnia szczelność. Membrany natomiast są elastyczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że świetnie nadają się do izolacji fundamentów czy balkonów. Impregnaty natomiast służą do zabezpieczania powierzchni narażonych na działanie wody, takich jak ściany czy elewacje.

Technologie hydroizolacyjne

Oprócz materiałów istotne jest także zastosowanie odpowiedniej technologii hydroizolacji. Wyróżniamy trzy główne metody izolacji przeciwwodnej - poziomą, pionową i drenażową. Hydroizolacja pozioma stosowana jest w celu zabezpieczenia fundamentów przed wodą gruntową, a także w przypadku izolacji ścian piwnic. Pionowa izolacja ma na celu ochronę ścian zewnętrznych budynku przed wilgocią oraz wodą opadową. Drenaż natomiast odprowadza nadmiar wody z terenu działki, zapobiegając jej gromadzeniu się wokół fundamentów. Warto również wspomnieć o hydroizolacji dachowej, która chroni konstrukcję dachu przed przenikaniem wody. Jeśli chodzi o nowoczesne hydroizolacje, Wrocław i okolice to rejon działania specjalistów takich jak LOFFT.

Nowoczesne rozwiązania hydroizolacyjne

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele nowoczesnych rozwiązań hydroizolacyjnych, które cechują się wysoką skutecznością oraz łatwością aplikacji. Jednym z nich jest system hydroizolacji natryskowej, który polega na nanoszeniu specjalnej mieszanki poliuretanowej na powierzchnię za pomocą natrysku. Ta metoda pozwala na szybkie i precyzyjne wykonanie izolacji, a także minimalizuje ryzyko błędów podczas montażu. Innym nowatorskim rozwiązaniem jest hydroizolacja bentonitowa, która wykorzystuje naturalne właściwości minerału bentonitu do tworzenia szczelnej bariery przeciwwodnej.