Artykuł sponsorowany

Polecane nowoczesne pokrycia dachowe

Polecane nowoczesne pokrycia dachowe

Pokrycia dachowe to jeden z kluczowych elementów każdego budynku, który ma za zadanie chronić wnętrze przed deszczem, śniegiem, wiatrem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Wybór odpowiedniego materiału na dach jest niezwykle istotny, gdyż wpływa na trwałość, wytrzymałość oraz estetykę całego obiektu. W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele nowoczesnych pokryć dachowych, które łączą w sobie wysoką jakość z atrakcyjnym wyglądem. 

Przeczytaj również: Czym kierować się podczas wyboru rodzaju dachu?

Blachodachówka modułowa

Blachodachówka modułowa to nowoczesne pokrycie dachowe, które zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Wykonana jest z wysokiej jakości stali pokrytej warstwą ocynku i powłoką poliestrową, co zapewnia jej długotrwałość i odporność na korozję. Blachodachówka modułowa charakteryzuje się prostym montażem dzięki zastosowaniu systemu łączenia na zakładkę, co pozwala na znaczne skrócenie czasu pracy. Ponadto jej lekka waga sprawia, że nie obciąża konstrukcji dachu i może być stosowana nawet na słabszych więźbach. Warto również zwrócić uwagę na estetykę tego rozwiązania – blachodachówka modułowa dostępna jest w wielu kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie jej do różnych stylów architektonicznych. 

Dachówka cementowa

Dachówka cementowa to kolejne nowoczesne pokrycie dachowe, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Wykonana jest z mieszanki cementu, piasku i wody, co sprawia, że jest wyjątkowo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych. Dachówka cementowa posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu zapewnia komfort termiczny wewnątrz budynku. Ponadto jej powierzchnia jest pokryta specjalną powłoką hydrofobową, która zabezpiecza ją przed wnikaniem wody i powstawaniem osadów. Jeśli chodzi o tego rodzaju pokrycia dachowe, Sieradz i okolice to rejon, w którym skorzystamy z usług profesjonalnych hurtowni takich jak System-Dach. 

Pokrycia dachowe z tworzyw sztucznych

Coraz częściej inwestorzy decydują się również na pokrycia dachowe wykonane z tworzyw sztucznych, takich jak PVC czy poliwęglan. Materiały te charakteryzują się lekkością, co sprawia, że nie obciążają konstrukcji dachu i są łatwe w montażu. Pokrycia dachowe z tworzyw sztucznych są odporne na działanie promieniowania UV, co przekłada się na ich długotrwałość i estetykę. Dodatkowo posiadają one doskonałe właściwości izolacyjne, zarówno termiczne, jak i akustyczne.