Artykuł sponsorowany

Z jakich materiałów wykonuje się domy pod klucz?

Z jakich materiałów wykonuje się domy pod klucz?

Domy pod klucz cieszą się coraz większym zainteresowaniem w Polsce, a ich popularność wynika z szybkości realizacji oraz możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb inwestora. W związku z tym, warto przyjrzeć się z jakich materiałów wykonuje się takie budynki i jakie są ich zalety. 

Materiały tradycyjne i nowoczesne 

Podstawą każdego domu są solidne ściany, dlatego wybór odpowiedniego materiału jest kluczowy. Tradycyjnym rozwiązaniem są cegły ceramiczne, które charakteryzują się dużą wytrzymałością i dobrą izolacją termiczną. Alternatywą dla nich są bloczki betonowe, które również zapewniają wysoką trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Coraz częściej stosuje się także materiały nowoczesne, takie jak pustaki szkieletowe czy płyty warstwowe. Ich zaletą jest szybkość montażu oraz lekkość konstrukcji, co pozwala na oszczędność czasu i kosztów budowy. Przykładem firmy oferującej usługę budowy domów pod klucz w Pruszkowie jest StarkBud, która posiada bogate doświadczenie w branży.

Stropy i dachy w domach pod klucz

Stropy oraz dachy to kolejne elementy domów pod klucz, które mają wpływ na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. W przypadku stropów, najpopularniejsze są stropy żelbetowe, które zapewniają dużą nośność oraz doskonałą izolację akustyczną. Alternatywą dla nich są stropy drewniane czy stropy gęstożebrowane. W przypadku dachów, inwestorzy mają do wyboru różnorodne materiały pokrycia dachowego takie jak dachówki ceramiczne, blachodachówki czy papy termozgrzewalne. Wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz warunków atmosferycznych panujących w danej lokalizacji.

Ocieplenie i wykończenie domu pod klucz

Ostatnim etapem budowy domu pod klucz jest ocieplenie i wykończenie budynku. W tym celu stosuje się różnorodne materiały izolacyjne, takie jak wełna mineralna, styropian czy pianka poliuretanowa. Dzięki nim budynek jest energooszczędny i komfortowy dla mieszkańców. W przypadku wykończenia zewnętrznego, najczęściej stosuje się tynki akrylowe, silikonowe lub mineralne, które nadają elewacji estetyczny wygląd oraz zabezpieczają ją przed wpływem czynników atmosferycznych.